رویداد هفته نساجی روسیه- مسکو

اکسپوسنتر مسکو
22 اسفند 1401 الی 24 اسفند 1401
3 آذر 1401 الی 16 اسفند 1401

این رویداد شامل دو نمایشگاه همزمان با نام های INLEGMASH و INTERFABRIC می باشد که هر دو در موضوعات نساجی و محصولات و ماشین آلات مرتبط می باشد.

بازار منسوجات روسیه با توجه به شرایط موجود، فضای بسیار مناسبی برای تولیدات ایرانی است تا خلاء ناشی از خروج تجار غربی را که پس از حمله به اوکراین ایجاد شده است؛ پر نمایند. روسیه در مواجهه با تحریم ها، در تلاش برای یافتن تدابیری برای جایگزین نمودن شرکای تجاری خود است که این شرایط برای تولیدکنندگان ایرانی فرصت بسیار مغتنمی است.

از سوی دیگر در ایران 11 صنعت به‌ عنوان صنایع استراتژیک انتخاب شده اند که عبارتند از:

 • صنعت خودرو
 • صنعت فولاد
 • صنعت نساجی و پوشاک
 • صنعت سیمان
 • تایر و تیوب
 • لوازم خانگی
 • صنعت کاشی و سرامیک
 • صنعت مس
 • صنایع سلولزی یا صنعت چوب و کاغذ
 • صنایع غذایی و آشامیدنی
 • صنایع دریایی

همانطور که ملاحظه می‌شود صنعت نساجی سومین صنعت از صنایع استراتژیک است و این نشان از اهمیت آن در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی های کلان کشور دارد.

با توجه به نحوه مراودات تجاری در روسیه، قطعا یکی از بهترین روش های ورود به بازارهای جدید، حضور در نمایشگاه های تخصصی است.

هفته صنعت نساجی روسیه مهمترین رویداد سالانه برای صنعت نساجی در کشور روسیه و کشورهای حوزه CIS است که در آن 2 نمایشگاه بزرگ تجاری و چندین کنفرانس های سالانه، میز گردها، کارگاه ها و جلسات عمومی برگزار خواهد شد که در محل نمایشگاه اکسپوسنتر مسکو برگزار می گردد.

این رویداد محل حضور شرکت هایی فعال در حوزه های مختلف نساجی از پردازش الیاف تا بسته بندی محصول نهایی است و شامل دو نمایشگاه همزمان با نام های INLEGMASH و INTERFABRIC می باشد. 

این رویداد بستری مناسب برای ورود به بازار روسیه برای تولید کنندگان و تامین کنندگان تجهیزات نساجی و ویترینی از شرکت های فعال در حوزه  صنعت نساجی و پوشاک است.

 

نمایشگاه نساجی مسکو (Inlegmash):

22 امین دوره نمایشگاه تجهیزات نساجی مسکو (Inlegmash) از ۲۲ الی ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ در شهر مسکو کشور روسیه برگزار می گردد. نمایشگاه تجهیزات نساجی مسکو (Inlegmash) یکی از مهمترین گردهمایی های متخصصان مهندسی نساجی در سراسر جهان است. این رویداد تنها نمایشگاه در روسیه است که تمام ماشین آلات جدید این صنعت را در برمی گیرد و فرصتی منحصربه فرد برای مشاهده تجهیزات و ماشین آلات نساجی به شمار می آید. این رویداد با سابقه ٤٠ سال برگزاری، سازندگان و تولیدکنندگان برجسته تجهیزات نساجی از کشورهای اتریش، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، چین، جمهوری کره، روسیه، ترکیه، فرانسه، ژاپن و بسیاری از کشورها به این نمایشگاه جذب می نماید. این رویداد فرصتی بی نظیر برای مشاهده طیف کامل جدیدترین تجهیزات تولید منسوجات و فرآیندهای موجود است.

گروه کالایی های نمایشگاه:

تجهیزات پردازش اولیه فیبر طبیعی

تجهیزات برای پردازش الیاف شیمیایی

تجهیزات برای ریسندگی

تجهیزات برای ریسندگی

تجهیزات برای تکمیل تولید

تجهیزات چاپ روی پارچه

تجهیزات تولید منسوجات فنی و منسوجات نبافته

رنگ، مواد شیمیایی نساجی، مواد مصرفی

تجهیزات تولید خیاطی

تجهیزات برش پارچه

تجهیزات عملیات حرارتی مرطوب

تجهیزات برای تولید بافندگی

تجهیزات تولید کفش و کالاهای چرمی

قطعات یدکی، لوازم جانبی و تجهیزات فنی

لجستیک برای تولید، تجهیزات، مواد اولیه، کالاهای نهایی و مواد مصرفی

 

نمایشگاه پارچه و منسوجات مسکو (Interfabric):

نمایشگاه پارچه و منسوجات مسکو (Interfabric) از ۲۲ الی ۲4 اسفند ۱۴۰۱ در شهر مسکو کشور روسیه برگزار می گردد. نمایشگاه پارچه و منسوجات (INTERFABRIC) بزرگترین نمایشگاه تخصصی تولیدکنندگان پارچه، منسوجات، اکسسوری و قطعات در روسیه و اروپای شرقی است که به عنوان بخشی از هفته نساجی روسیه برگزار می شود.
این نمایشگاه به نمایش و ارائه دستاوردهای صنعت نساجی و رنگرزی روسیه می پردازد و جایگاه تجاری کارآمدی برای مذاکرات و انعقاد قرارداد بین تولیدکنندگان، تامین کنندگان و مشتریان عمده فروش روسیه و خارج از آن به حساب می آید.

گروه کالایی نمایشگاه:

لباس های پارچه ای

پارچه های کشباف و بافتنی

پارچه های تزئینی و خانگی

منسوجات خانگی شامل فرش، موکت، پتو، ملحفه، حوله، رومیزی، لحاف، لوردراپه، پرده و کرکره 

پارچه های "هوشمند" برای استفاده در لباس های ورزشی و فعالیت های روزانه

لوازم جانبی و مواد تزئینی

پارچه های لباس

پارچه های بافتنی

انواع نخ و الیاف

پارچه های هوشمند برای ورزش و سبک زندگی فعال اکسسوری

مواد تکمیل کننده، خرده فروشی

محصولات ترکیبی

مواد اولیه نساجی و رنگ

منسوجات فنی و مواد نبافته

منسوجات پزشکی

چاپ روی پارچه

سازمان های صنعتی، انجمن ها، رسانه های گروهی و غیره


 

حامیان:

مرکز صادرات روسیه

اتاق بازرگانی و صنعت روسیه

اتحادیه کارآفرینان صنایع نساجی و مد روسیه

اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه(  RSPP)

وزارت صنعت و تجارت روسیه

اتحادیه صنایع نساجی روسیه

انجمن جهانی صنعت نمایشگاه (UFI)


مخاطبان نمایشگاه:

تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت نساجی

شرکت های بزرگ مهندسی نساجی

کارخانجات تولید پارچه

تولیدکنندگان لباس

توزیع کنندگان پارچه، نخ، لوازم جانبی

در نمایشگاه نساجی روسیه رؤسا و مقامات فدرال و منطقه ای، شرکت های برجسته روسی و بین المللی، طراحان، عمده فروشان، خرده فروشان، محققان، نمایندگان انجمن های حرفه ای، نمایندگان صنایع وابسته و دیگر بازیگران بازار مصرف حضور خواهند داشت.

آمار دوره گذشته نمایشگاه:

نمایشگاه Interfabric

26726 بازدیدکننده

300 مشارکت کننده در 14700 مترمربع

نمایشگاه Inlegmash

10010بازدیدکننده از 16 کشور

118 مشارکت کننده از 14 کشور

 

محل برگزاری:

اکسپوسنتر، مسکو، روسیه

اکسپوسنتر روسیه مهمترین مرکز نمایشگاهی روسیه است که با نظارت اتاق بازرگانی و تجارت روسیه اداره و مدیریت می گردد. موقعیت مکانی مناسب این مکان به همه بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا شبکه های تجاری را با فعالیت های اوقات فراغت ترکیب کنند. 
این مکان درست در مجاورت مرکز تجاری شهر مسکو و مرکز تجارت جهانی مسکو، در فاصله چند قدمی خانه دولت روسیه، وزارت امور خارجه روسیه، و با دسترس آسان از نقاط دیدنی مهم، تاریخی و مرکز فرهنگی مسکو پایتخت روسیه است.

 

فراخوان شرکت در پاویون ایران و هیأت تجاری در نمایشگاه:

مهلت ثبت نام تا 1 اسفند ۱۴۰۱

مهم: با توجه به متراژ فضای اختصاصی پاویون ایران، زمان ثبت نام در الویت جانمایی غرفه‌ها و اختصاص خدمات و هزینه‌ها تاثیرگذار می باشد.

مجری برگزاری پاویون و هیات تجاری ایران، شرکت بانیان امید

ثبت نام در سامانهwww.banianonline.ir

پکیچ غرفه های پاویون از ۶ مترمربع به بالا

نکته بسیار مهم: در خصوص حمل کالاهای نمایشگاهی، امور گمرکی و ترخیص تمامی کالاها 45 روز قبل از تاریخ شروع نمایشگاه (25 دی ماه 1401) می بایست انجام گردد تا در موعد مقرر کالای نمایشگاهی در غرفه شما تحویل داده شود و در غیر اینصورت متاسفانه شرکت بانیان امید مسولیتی در خصوص حمل کالاهای نمایشگاهی نخواهد داشت.

اجاره فضای غرفه و غرفه سازی با تجهیزات استاندار نمایشگاهی شامل: پانل اطراف، موکت، 1 عدد میز، 3 عدد صندلى، یک عدد کانتر، 3 عدد لامپ 100 وات، کتیبه ( نام برند/شرکت) ( حداکثر 20 حرف)، یک سوکت برق

پکیج مسافرتی ویژه غرفه داران و هیأت تجاری شامل ویزا عادی، 6 شب اقامت هتل City Hotel 1905 چهار ستاره تاپ به همراه صبحانه، ترانفسر فرودگاهی روسیه، ترانسفر روزانه رفت و برگشت از هتل به نمایشگاه و بالعکس در ایام نمایشگاه، ریجستری جهت بازدید از نمایشگاه ویژه هیات تجاری، یک مترجم همراه گروه، هماهنگی جلسات تجاری، یک گشت شهری به همراه یک وعده شام، حضور نماینده شرکت جهت هماهنگی ها، راهنمایی و رسیدگی به امور در طول سفر، سیم کارت

📞

کسب اطلاعات بیشتر ۰۲۱-۷۴۵۰۱۰۰۰ داخلی ۱۱۰ خانم بیگی