پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه)

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
19 خرداد 1402 الی 16 خرداد 1402
3 دی 1401 الی 9 خرداد 1402

در صورت تمایل جهت حضور به عنوان مشارکت کننده نمایشگاه صنعت مالی، با تکمیل فرم درخواست در این سامانه، ثبت نام شما انجام خواهد شد. لطفا در نظر داشته باشید، زمان ثبت نام تعیین کننده الویت جانمایی غرفه ها خواهد بود.

دوره پانزدهم نمایشگاه بین المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) با رویکرد ایجاد فضای جذاب برای مخاطبین و فعالین حوزه های مرتبط با صنعت مالی جهت آشنایی با آخرین دستاوردهای این صنعت و نیز تلاش در جهت افزایش دانش مالی عموم افراد جامعه؛ با نگاهی ویژه به گسترش روابط مالی بین المللی جهت رفع موانع موجود برای صادرکنندگان ایرانی، برگزار خواهد شد.

حضور منطقی سه ضلع اثرگذار بازارهای مالی شامل بازار پول، بازار بیمه و بازار سرمایه در کنار هم توانسته نمایشگاهی غنی و پر محتوا در ادوار گذشته آن بوجود آورد و زمینه های توسعه همکاری برای تامین مالی پروژه ها، افزایش دانش و بینش سرمایه گذاری فعالان اقتصادی را به ارمغان آورد.

 

 • رویدادهای داخلی:

در این نمایشگاه با توجه به موضوعات روز حوزه مالی کشور، با هدف ارتقای سطح رویداد و مشارکت نخبگان، فعالین، علاقه مندان و جوانان، رویدادهایی با عناوین ذیل به صورت همزمان برگزار خواهد شد:

 

فینتک استارز: این رویداد فرصتی مناسب برای برقراری ارتباط میان استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران است. در بخشی از نمایشگاه، استارتاپ های فعال در حوزه فناوری‌های مالی دارای فضای اشتراکی هستند و به معرفی زمینه‌های کاری و ارائه آخرین دستاوردها و ایده‌های خود می‌پردازند و برترین های حوزه های فین تکی در روز پایانی نمایشگاه معرفی می گردند. برگزاری کارگاه‌های جانبی در این رویداد، به جوانان و دانشجویان فرصت آشنایی با اکوسیستم فناوری مالی را می دهد.

 

مالی شو: این بخش با حضور چهره های شناخته شده (اینفلونسر) در حوزه های صنعت مالی در استیج استریم آنلاین واقع در فضای نمایشگاه در قالب گفتگوهای تخصصی، مناظره، تحلیل بازار، گزارش و مصاحبه؛ برگزار خواهد شد.

 

مالی سنتر: در این بخش الف) آموزش دانش مالی به نسل جوان و دانش آموزان در قالب ورکشاپ های 1 ساعته و تور بازدید از نمایشگاه ب) پاویون نشریات و محصولات فرهنگی در حوزه صنعت مالی همزمان با نمایشگاه؛ رقم می خورد.

 

مالی رسانه: جایگاه ویژه حضور رسانه ها در نمایشگاه در قالب یک فضای اختصاصی و استیج ویژه برگزاری نشست ها و مصاحبه های خبری است. این بخش، اطلاع‌­رسانی وقایع و اتفاقات مهم روزانه پیرامون رویدادهای جانبی و نمایشگاه را با حضور خبرنگاران حاضر رقم میزند. خبرنگاران، مشارکت‌کنندگان و مخاطبین نمایشگاه می‌توانند با رجوع به این بخش در بحث های خبری مشارکت کنند، نظرات خود را بیان نمایند و از آخرین اخبار نمایشگاه مطلع گردند.

 

انتخاب برترین ها: تقدیر از برترین های نمایشگاه در سه بخش؛ غرفه برتر، محصول برتر و برترین شرکت فین تکی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.

 

 • رویدادهای بین المللی:

همچنین در بخش بین الملل با توجه ویژه به روابط مالی ایران و روسیه با حضور مدیران ارشد و چهره های شاخص مالی دو کشور در 3 بخش:

 

رویداد های حوزه بانکداری:

 • معاملات روبل-ریال در بازار متشکل ارزی
 • پیمان های پولی و بانکی دو کشور ایران و روسیه
 • پرداخت های خرد در تبادلات مالی شهروندان دو کشور ایران و روسیه
 • نقش قراردادهای تامین مالی دو کشور در آینده اقتصادی دو کشور
 • نقش فناوری های مالی (فین تک) در تسهیل امور مالی بین دو کشور ایران و روسیه

 

رویدادهای حوزه گمرک:

 • بررسی تسهیل امور گمرکی دو کشور ایران و روسیه
 • تاثیر موافقت‌نامه تجارت آزاد با اوراسیا در امور گمرکی بین دو کشور ایران و روسیه
 • مزیت های کریدور سبز کمرگی میان ایران روسیه در روند صادرات

 

رویدادهای حوزه بیمه:

 • نقش بیمه های باربری در صادرات
 • نقش بیمه های اتکایی در روند صادرات دوکشور ایران و روسیه

 

موضوعات کنفرانس ها، همایش ها، هم اندیشی ها و فوروم های مشترکی خواهند بود که همزمان با برگزاری نمایشگاه اتفاق خواهد افتاد.

 

گروه های کالایی نمایشگاه:

1- بانکهای دولتی و خصوصی، موسسات اعتباری، تعاونی های اعتبار، صرافی، لیزینگ، صندوق قرض الحسنه، خدمات مرتبط و استارتاپها

2- ارکان بازار سرمایه، کانون‌ها، کارگزاران، شرکتهای تأمین سرمایه، صندوق‌های سرمایه گذاری، شرکتهای مشاوره و سرمایه‌گذاری، شرکتهای سبد‌گردان، شرکتهای اطلاعات مالی، شرکتهای سرمایه‌گذاری، شرکتهای مادر (هولدینگ)، مؤسسات رتبه‌بندی، حسابرسی معتمد، خدمات مرتبط و استارتاپها

3- بیمه‌ها، کارگزاران بیمه، ارزیابان خسارت، خدمات مرتبط  و استارتاپها

4- ارائه کنندگان خدمات در حوزه های مالی و حسابداری، خدمات فناوری اطلاعاتی، خدمات آموزشی، تجهیزات فنی و مهندسی، خبرگزاری‌ها و پایگاههای حوزه مالی، نهادهای عمومی، نهادهای دولتی، نهادهای حاکمیتی

5- شرکت های فعال در امور گمرکی، ترخیص کالا، خدمات صادراتی و بازرگانی